Słodycze podczas odchudzania – nie musisz się z nimi żegnać

Wśród osób, które postanawiają pozbyć się nadprogramowych kilogramów, panuje powszechna opinia, że  w czasie odchudzania należy bezwzględnie wystrzegać się słodyczy. W pewnym sensie jest to prawda, poniewaz popularne batony, mleczna czekolada czy pełne mąki, cukru i tłuszczu ciasteczka to prosty sposób na zaprzepaszczenie swoich wysiłków. Istnieją jednak słodycze, po które warto sięgnąć podczas odchudzania – i to bez wyrzutów sumienia!

W czasie odchudzania z pewnością warto sięgnąć po owoce – wbrew powszechnej opinii wcale nie są tuczące, a mają mnóstwo cennych witamin i minerałów. Owoce to świetna samodzielna przekąska lub podstawa do przygotowania niskokalorycznych deserów. Warto wybierać owoce sezonowe, ponieważ są świeże i tanie. Mają też dużo błonnika, który jest bardzo ważny w czasie odchudzania. Oczywiście owoce, po które warto sięgnąć, to przede wszystkim grejpfruty – już jeden grejpfrut dziennie sprawi, że Twoja waga spadnie o wiele szybciej.

Innym rozwiązaniem może być ciemna czekolada. Taka, która zawiera przynajmniej 70% kakao, jest bardzo zdrowa, a co ważne – kakao to również naturalny spalacz tłuszczu. Już kostka lub dwie tej czekolady zaspokoją Twój apetyt na słodycze, dlatego warto mieć ją w zanadrzu. Nie tylko w domu, ale też w torebce czy w plecaku.

Dobrą opcją dla osób odchudzających się są zdrowe ciastka. Mogą być owsiane, jaglane, z dodatkiem bakalii, owoców, kakao czy orzechów. To dobry zastrzyk energii, który szybko wypełni Twój żołądek – z takimi ciastkami możesz grzeszyć bez wyrzutów sumienia.

Widzisz więc, że dieta odchudzająca nie musi być czasem, kiedy Twoje podniebienie nie zazna niczego słodkiego. Kluczowe jest rozsądne wybieranie słodkich produktów, czyli takich, które nie zaszkodzą Twojej sylwetce.